İAV’nin 50. Yıl Kutlama Çalışmaları

Kuruluşunun 50. yılını 2012’de kutlayacak olan İAV’nin bu amaçla gerçekleştirmeyi planladığı etkinlikleri tanıtmak ve Devlet yöneticilerini de davet etmek amacıyla Vakıf Yönetimi Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

 

Vakıf Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara, Yönetim Kurulu üyesi Av. Dr. Mürteza Zengin, Genel Sekreter Nahit Özen 16 Kasım 2011 tarihinde TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’ı makamlarında ziyaret etmişlerdir.

 

Başkan Prof. Dr. Ahmet İncekara İktisadi Araştırmalar Vakfının bugüne kadarki faaliyetleri ile gelecekte yapmayı planladıkları projeler hakkında bilgilendirme yapmış ve TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek’i 2012 yılında Vakfımızın 50. kuruluş yılı olması nedeniyle gerçekleştirilecek etkinlikler çerçevesinde planlanan konferans ve seminerleri katılımlarıyla onurlandırmalarını arz etmiştir.

 

TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek, Vakıflar ve diğer sivil toplum kuruluşlarının son zamanlarda göstermiş oldukları performanslarının yadsınamayacağını, 2012 yılında yapılandırmaya çalıştıkları yeni anayasanın hazırlık aşamasında tüm kuruluşların görüş ve düşüncelerinin alınmasının, yapılacak anayasanın toplumun her kesimince benimsenmesini kolaylaştıracağını, bu bağlamda İktisadi Araştırmalar Vakfının da görüş ve düşüncelerinin komisyon için büyük önem arzedeceğini belirtmiştir. Başkan İncekara da Vakfımızın böyle bir çalışma içinde olduğunu, belli konulardaki görüşlerini uzlaşma kuruluna arz edeceklerini ifade etmiştir.

 

22 Kasım 2011 tarihinde Vakıf Başkanı Ahmet İncekara ve Genel Sekreter Nahit Özen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Necati Şahin ve Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Karslıyı ziyaret etmiştir.

 

Başkan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün’ü Vakıfça düzenlenecek bir konferansta konuşmacı olarak görmek istediğini belirterek, Ocak ayında Vakfımız önderliğinde düzenlenen bilimsel yarışmada dereceye girenlerin ödüllerinin verileceği konferansa Sayın Bakanımızı davet etmiştir. Sayın Nihat Ergün’de böyle bir etkinliğe katılacağını belirtmiş ve programına almıştır.

 

Önceki Haber İktisadi Araştırmalar Vakfı Ünal Aysal Ödülü Yarışması sonuçlandı

İktisadi Araştırmalar Vakfı. Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım: if Tech