Türkiye’de İç Göçün Sosyo-Ekonomik Sonuçları Ve Çukurova Özelinde Yansımaları

Türkiye genelinde, Çukurova özelinde iç göçün tartışılacağı seminer İktisadi Araştırmalar Vakfı ile Akdeniz Türk-Alman İşadamları Derneği Başkanı’nın girişimi Yüreğir Belediyesi işbirliği ile düzenlenecek seminerin Adana’da gerçekleştirilmesi hususunda görüş birliğine varıldı.

 

Bu bağlamda seminer programı oluşturulması amacıyla 14.02.2012 tarihinde İktisadi Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara,  İktisadi Araştırmalar Vakfı Genel Sekreteri Nahit Özen, Akdeniz Türk-Alman İşadamları Derneği Başkanı Teyfik Kısacık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin’i makamında ziyaret ettiler.

 

Toplantıya Bakan Fatma Şahin, Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Aşkın Asan, Genel Müdür Ömer Bozoğlu ve Bakan Danışmanı Ayşe Keşir katılmıştır.

 

Sayın Bakan Fatma Şahin, düzenlenecek seminerin çok önemli olduğunu, bu konuda bakanlığının her türlü katkı sağlayacağını belirterek seminerin planlanmasına yönelik çalışmalara yardımcı olması için T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Genel Müdürü Ömer Bozoğlu’nu görevlendirmiştir.

 

20 Nisan 2012’de Adana’da yapılması planlanan seminer programına ilişkin detaylı çalışmalara başlanmıştır.

Önceki Haber Başkan İncekara, İş Dünyası Vakfı tarafından düzenlenen İş Toplantısı’nda,

İktisadi Araştırmalar Vakfı. Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım: if Tech