İKTİSADİ ARAŞTIRMALAR VAKFI AZERBAYCAN SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ..(24-10-2018)

Türkiye – Azerbaycan Ekonomik İşbirliğinde Yeni Ufuklar Konulu Sempozyum Bakü  Boulevard  otelde Gerçekleştirildi.

 

İktisadi Araştırmalar Vakfı, Türkiye Büyükelçiliği ,Türkiye Azerbaycan Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ,Türkiye Ticaret Müşavirliği, TİKA, Borsa  İstanbul ,Azerbaycan Sahipkarlar Teşkilatı  Milli Konfederasyonu , (TUİB) Türkiye – Azerbaycan İş adamları ve Sanayiciler Birliği ,(ATİB )Azerbaycan Türk  İş adamları Birliği ,Tekfen İnsaat ve Azersun  holdingin maddi ve manevi  katkılarıyla “ Türkiye- Azerbaycan  Ekonomik İşbirliğinde Yeni  Ufuklar “ konulu bir sempozyumunu iş insanlarının yoğun katılımıyla Bakü de  başarı ile gerçekleştirdi.

Toplantı Başkan Prof. Dr. Ahmet İNCEKARA’ nın açılış konuşmasını takiben Azerbaycan  Ekonomi  Bakan Yardımcısı Sayın  Niyazi SAFAROV ,Türkiye Bakü Büyükelçisi Sayın Erkal ÖZORAL, Azerbaycan Milli  Meclis  Ekonomi Politikaları  Komitesi Başkanı Sayın Ziyad SAMADZADE , Azerbaycan Sahipkarlar  Teşkilatı Milli Konfederasyon  Başkan Yardımcısı Sayın  Vugar ZEYNALOV , Borsa İstanbul  Genel Müdür Yardımcısı Sayın  Mehmet GÖNEN  ,Bakü Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Vugar NAMAZOV, konuşmalarında , iki ülke arasında giderek artan  mevcut iş birliğinin, ticaret hacmi ve yatırımların arttırıcı projelerin  daha da ileriye götürülmesinin ülke  ekonomileri için  çok önemli olduğunu , yeni iş alanlarının yaratılması  çalışmalarına hızla devam edilmesi  gerektiği  hususunu dile getirdiler..

Bürokratların ,Bilim insanlarının ,Bankacıların Sanayici ve İş insanlarının yoğun ilgi gösterdiği Sempozyum Açılış konuşmalarını takiben, çeşitli konularda  bilim insanları ve iş dünyasını temsilen katılan  konuşmacıların yer aldığı 2 panel oturumu yapıldı ve katılan misafirlerin konuşmacılara yönelttikleri soru cevap bölümü ile  Sempozyum sona erdi.

Toplantı sonunda  topluca öğlen yemeğine geçildi ve Yemek esnasında her iki ülkenin iş insanları birbirlerini tanıma fırsatına imkan veren B2B görüşmeleri ile ileriye yönelik birlikte oluşturabilecekleri projeler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Önceki Haber PROF.DR.ERIŞAH ARICAN BORSA İSTANBUL’UN YENİ BAŞKANI SEÇİLDİ.

İktisadi Araştırmalar Vakfı. Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım: if Tech