“ELAZIĞ İLİNİN EKONOMİK GELİŞMESİ SEMİNERİ” 9.10.2009 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İktisadi Araştırmalar Vakfı”nın faaliyetleri içinde yer alan “illerin ekonomik gelişmesi seminerlerinin” 49. Elazığ”da yapıldı.

İktisadi Araştırmalar Vakfı”nın faaliyetleri içinde yer alan “illerin ekonomik gelişmesi seminerlerinin”  49.  Elazığ”da yapıldı.Elazığ Valiliği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası”nın destek ve katkıları ile gerçekleştirilen bu seminere İktisadi Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara, Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Milletvekili Sayit Tahir Öztürk, İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, , Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl ve Öğretim Üyeleri, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası”nın Başkanı Ali Şekerdağ Yönetici ve üyeleri, kamunun temsilcileri, reel kesim temsilcileri katıldılar.

 

Açılış konuşmasında, konuşmacılar Elazığ kültürünün alışılagelmişin dışında daha girişimci bir görünüm sergilemesini, yeniliklere açık bir girişimci kültürünün ilin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını, Elazığ ilinin bir cazibe kenti olabilmesi için de markalaşmanın önemli olduğunu ifade etmişlerdir.

 

Bilim adamları da sundukları tebliğlerde, Elazığ”ın gelişmesi için nelerin gerektiği, sorunların neler olduğu ve bunlarla ilgili çözüm önerilerini, Elazığ ilinin gelişmesi için nelerin fırsat, nelerin tehdit olduğu verimlilik artışının Elazığ”ın gelir kaynaklarına büyük katkı sağlayacağını, ayrıca ilin kalkınmasının sürdürülebilmesi için sadece kamu yatırımlarının yeterli olmayacağını, özel teşebbüsünde yörenin gelişmesine katkı sağlayacak sermaye tahsisini yapması gerektiği ifade etmişlerdir.

Önceki Haber GYODER-İAV LİSANSÜSTÜ TEZ ÖDÜLLERİ YARIŞMASI

İktisadi Araştırmalar Vakfı. Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım: if Tech