Finansal Krizler için Erken Uyarı Sistemi

Kitap Adı: Finansal Krizler için Erken Uyarı Sistemi

Yazar: Dr. Gülden POYRAZ

Yayınevi: İktisadi Araştırmalar Vakfı İktisadi İşletmesi

Baskı Yılı: 2020

Kağıt Cinsi: Enzo Gramy

Sayfa Sayısı: 129

Ebat: 15,5 x 23,0           

İlk Baskı Yılı: 2020

Kapak: İnce karton     

Dil: Türkçe

Kitap Açıklaması:

2007-2008 yıllarında ABD kaynaklı finansal kriz, araştırmacılar ve politikacıların erken uyarı sistemine dayalı modellerle krizlerin öngörülmesini gündeme getirmiştir. Krizler toplumları, insanları ve hükümetleri büyük bir endişeye sevk etmekte ve kötümserlik hakim olmaktadır. Karar alıcıların bir anlamda geleceğin belirsizliklerine karşı önlem alma, geleceği tahmin etmeye yönelik olarak hep bir çalışma ve gayret içinde oldukları gözlenmektedir.

Bu çalışmanın amacı krizlerin öngörülmesinin mümkün olup olmayacağı, hangi öncü göstergelerin bu amaca daha çok hizmet edebileceği sorularına yanıt aramaktan ibarettir. Çalışmada, krizlerin tahminine yönelik olarak ampirik literatüre ve finansal krizlerin tahmininde kullanılan modellere yer verilmiştir. Çalışmada kullanılan Dinamik Probit Model yöntemi, alanındaki ilk uygulamalardan biridir. Uygulama ile modellerde kullanılan göstergelerin krizleri açıklama gücü irdelenmiştir.

Değerli Okurlarımız,

Talep Ettiğiniz Kitabın Ücreti 25 TL olup İKTİSADİ ARAŞTIRMALAR VAKFI İKTİSADİ İŞLETMESİ TR39 0001 0004 8454 1848 2050 01 nolu hesabımıza ödemeniz ve info@iav.org.tr adresimize dekontun gorselini, Ad Soyad,Adres,TC Kimlik Numarası ve Telefon Numaranızı mail ekinde bildirmenizi rica ederiz.

Kargo Ücreti Tarafınıza aittir..

İktisadi Araştırmalar Vakfı. Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım: if Tech