Erzincan Ekonomisi 2023 Vizyonu

Her bir ilimizin ekonomik gelişmesi içinde farklı performansının ve her bir ilin ülke ve bölge kalkınmasında kendi iç dinamikleri ile gerçekleştirdiği sinerjinin bilincinde olarak, 2000’li yılların artan rekabet ortamında araştırma yapılan ilin gerçek potansiyelini yurt içi ve uluslararası pazarlarda rekabet güçlerini ortaya koyacak, geleceğe yönelik bilimsel vizyon belirleme çalışmalarını başlatmıştır.
Bu misyonun verdiği görev bilinciyle ilk proje Erzincan ili için yapılmıştır.
Proje; İstanbul Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Erzurum Üniversitesi, TOBB Üniversitesi, Okan Üniversitesi öğretim üyelerinin ve araştırma görevlilerinin emeği ile İktisadi Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara’nın akademik koordinasyonu ve Vakıf Genel Sekreteri Nahit Özen’in yönetiminde  hazırlanmıştır.
Söz konusu proje ile, Erzincan ilinin sektörel bazda kaynak(işgücü, doğal fiziki sermaye ve finans kaynakları) ve fırsatlarını doğru ve etkin kullanmak suretiyle kırsal ve kentsel yaşam kalitesi gelişmiş illerin standartlarına yükselmesi, tarım, sanayi ve hizmetlerde sürdürülebilir ve istikrarlı büyümeyi yakalamak için yapılması gereken stratejik hedefler ortaya konmuştur.
2011 yılında sürdürülen çalışmalar 2012 yılında yayınlanmıştır.

Kitabı İndirmek İçin Tıklayınız. (Kitap Pdf formatındadır.)

İktisadi Araştırmalar Vakfı. Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım: if Tech