+90 (0212) 233 21 07       info@iav.org.tr
  EN

İKTİSADİ ARAŞTIRMALAR VAKFI MOLDOVA SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ..

 

            İktisadi Araştırmalar Vakfı, Moldava Ticaret ve Sanayi Odası ile Moldova Ekonomi Akademisi işbirliğinde 12 Eylül 2018 tarihinde Kişinev Leogrand Radisson Blu otelinde “ Türkiye –Moldova  Ekonomik İşbirliğinin Geliştirilmesi ” konulu bir sempozyum gerçekleştirdi.

            Toplantı Başkan Prof.Dr.Ahmet İNCEKARA’nın açılış konuşmasıyla başladı.Takiben Moldova Ekonomi ve Altyapı Bakanı Chiril GABURICI iki ülke arasındaki işbirliğinin geliştirilmesinin ülke ekonomileri için önemli olduğunu ve bu amaçla gerekli çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

            T.C. Moldova Büyükelçisi Gürol SÖKMENSÜER Türkiye’nin Moldova’ya her konuda destek vermeye devam edeceğini belirterek ileriye yönelik projelerle ilgili bilgi verdi.Toplantı B2B ile birlikte yenen yemekle son buldu.

            Türk Heyeti Gagauzya Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Irına VLAH makamında ziyaret etti.Başkan Gagauzya’nın hızla gelişmekte olduğunu,yapılacak yatırımların bölgenin kalkınmasının hızlandıracağını belirterek Türk yatırımcılarının bölgeye yatırım yapmaya davet etti.

            Daha sonra Cumhurbaşkanı Türk Heyetlerinin onuruna bir öğle yemeği verdi.

 

MOLDOVA BÜYÜKELÇİLİĞİ

 

 

İKTİSADİ ARAŞTIRMALAR VAKFI BAŞKANI - PROF.DR AHMET İNCEKARA

 

MOLDOVA EKONOMİ VE ALT YAPI BAKANI - CHİRİL GABURICI

 

MOLDOVA EKONOMİ AKEDEMİSİ REKTÖRÜ-PROF.DR GRİGORE BELOSTECINIC

 

MOLDOVA TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI- SERGİU HAREA

 

MOLDOVA TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ- GÜROL SÖKMENSÜER