+90 (0212) 233 21 07       info@iav.org.tr
  EN

İktisadi Araştırmalar Vakfınca Düzenlenen “Yönetim Sistemi Değişikliğinin Türk Ekonomisine Etkileri” konulu konferans büyük ilgi gördü

 

İktisadi Arastırmalar Vakfı tarafından Cevahir Hotel Kongre Merkezinde düzenlenen  toplantı, Vakıf Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara ’nın açılış konuşmasıyla başladı.  Başkan ,vakfın kuruluş amacı ,yurtiçi ve yurtdışı  faaliyetleri hakkında   açıklamalarda bulundu.

Günün ikinci konuşmacısı yarışma sponsoru  Sayın Ünal Aysal , İktisadi Araştırmalar Vakfı tarafından bu yıl 12.düzenlenen  “İktisadi Araştırmalar Vakfı –Ünal Aysal Tez Değerlendirme  Yarışması “   organizatörü Vakıf yönetimine ve değerlendirme yapan jüriye teşekkür etti.

Çok sayıda bürokrat ,bilim insanları, iş adamları ve yarışmacı yakınlarının ,yazılı ve görsel basının katıldığı toplantı da, Başbakan Yardımcısı  Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş beyefendi “Yönetim sistemi Değişikliğinin Türk Ekonomisine Etkileri “  konusunda bir konferans vermiştir.

http://iav.org.tr/seminerdetay.aspx?id=178

 

 Dünyada ve Türkiye’deki gelişmelere ve  her türlü olumsuz söylemlere rağmen Türk ekonomisinin dimdik ayakta durduğunu ifade eden Sayın Kurtulmuş, güçlü Türk ekonomisi için sanayici    ve iş  adamlarının yapacakları her türlü yatırımları için teşvik uygulamalarına ağırlık vereceklerini  ,gerekli alt yapı çalışmalarına kolaylıklar getireceklerini   ifade etti.