+90 (0212) 233 21 07       info@iav.org.tr
  EN

TÜRKİYE-PAKİSTAN EKONOMİK İLİŞKİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ SEMPOZYUMU 7 Aralık 2015 tarihinde Lahor'da gerçekleşecek.

 

İktisadi Araştırmalar Vakfı ( İAV), Puncap Board of Investment Trade ile birlikte 7 Aralık  2015  tarihinde LAHOR / Pakistan’da

“Türkiye-Pakistan Ekonomik İlişkilerin Geliştirilmesi”
Sempozyumu düzenliyor.

1962 yılında kurulmuş olan İktisadi Araştırmalar Vakfı (İAV), 53 yıldır yurtiçi ve yurtdışında faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Yurtdışında Paris, Bakü, Bükreş, Sofya, Hartum, Kıbrıs Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Sırbistan ve Bosna’da seminer/sempozyum/konferans gerçekleştirmiş olan İAV, küreselleşmenin önemine binaen bu defa Orta Asya ülkelerinden Pakistan ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi yönünde bir sempozyum düzenleyecektir.

İAV, proje paydaşımız, PBIT ile  birlikte, Borsa İstanbul, Zorlu Enerji Group, Halkbank ve TİKA’nın  katkıları ile Lahor’da  “Türkiye-Pakistan Ekonomik İlişkilerinin Geliştirilmesi”  konulu bir sempozyum.düzenleyecektir.

7 Aralık 2015 tarihinde Lahor PEARL CONTINENTAL  otelde  yapılacak bu  toplantının asıl amacı, özellikle Pakistan’da iş yapmak isteyen Türk yatırımcılara ve Türkiye’de iş yapmak isteyen Pakistan’lı iş adamlarına  iki ülkenin yatırım ortamı, hukuki kriterleri, teşvik  uygulamaları ve öncelikli  sektörler hakkında  ayrıntılı bilgi vermektir.

Sempozyuma Türkiye ve Pakistan’dan  Bakan/Müsteşar/Ticari Müşavir ve temsilcileri ile bilim insanları, iş adamları her iki ülkenin potansiyel işbirliği, fırsatları ve tehditlerini dile getirerek Ülkelerarası Ticari İlişkilerin Geliştirilmesine yönelik görüş ve düşüncelerini katılımcılarla paylaşacaklardır.

Pakistan’da yatırım alanları çoktur. Tekstil, gıda, tarım, inşaat, enerji, IT, otomotiv, sektörleri, kağıt sanayi, İnşaat ve alt yapı çalışmaları Pakistan’da yatırım/ticaret yapmak isteyen   Türk işadamları  için bir fırsat olabilecektir.

Sempozyumda konuşma dili Türkçe ve İngilizce  olup  simültane tercüme yapılacaktır.

Sempozyumun bir diğer özelliği de, toplantıya katılan Türk ve Pakistanlı  iş adamlarının, bakan/bürokrat ve diğer konuşmacılara soru sorabilme ve sorunlarını dile getirebilme fırsatı bulmaları  ve bu sorunların  çözümüne yönelik de  öneri getirebilmeleridir.

Konuyu bilginize sunar, halen Pakistan’da ki kurumunuz temsilcisine veya çalışma yaptığınız, iletişim halinde bulunduğunuz kurum/kuruluş temsilcilerinin, bu toplantıya katılabilmeleri için  gerekli duyurunun yapılması hususunda yardımınızı rica ederiz.

Ayrıca Türkiye’den sempozyuma katılmak isteyenlerin en geç 27 Kasım 2015 tarihine kadar   0212 233 21 07 nolu telefonla başvurmaları veya info@iav.org.tr adresine  mail  atmalarını rica ederiz. (Türkiye den katılacakların katılım ücreti daha sonra belirlenecektir.)

Dosyayı indirmek için tıklayınız