+90 (0212) 233 21 07       info@iav.org.tr
  EN

İktisadi Araştırmalar Vakfı Pakistan’da

İktisadi Araştırmalar Vakfı  Pakistan’da

Bugüne kadar Avrupanın  çeşitli ülkelerinde  ve Afrika’da  ülkeler arası ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi yönünde  bilimsel Seminer/ konferans/Sempozyumlar gerçekleştirmiş olan İAV, faaliyetlerinin bir yenisini  Aralık ayında  Pakistan’da gerçekleştirecektir.

Türkiye’nin kültürel, sosyal ve siyasi bağları güçlü olduğu  dost Pakistan’la ekonomik ve ticari ilişkilerinin de geliştirilmesine yönelik “Türkiye–Pakistan Ekonomik İlişkilerinin  Geliştirilmesi“ sempozyumu  TİKA’nın desteği   ile  LAHOR’da gerçekleştirilecektir. Bu amaçla Vakıf yönetimi  Ağustos ayında Pakistan yetkilileri ile görüşmek ve sempozyum programını  kesinleştirmek üzere Ağustos ayında Pakistan’a gidecektir.

Halkbank Genel Müdürünü Ziyaret

Vakıf yönetimi  Pakistan’da gerçekleştireceği   sempozyumla  ilgili olarak Türkiye’de de  çalışmalarına  devam etmektedir.Bu bağlamda Vakıf Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara, Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Sudi Apak ve Genel Sekreter Nahit Özen,   Halkbank Genel Müdürü Sayın   Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nu  makamında ziyaret etti.    Vakıf Başkanı,  Vakıf faaliyetleri ve Pakistan’da gerçekleştirilecek  sempozyumla ilgi  Sayın  Taşkesenlioğlu’na detaylı bilgi verdi. 

Sayın Taşkesenlioğlu,  Pakistan’da gerçekleştirilecek bu sempozyuma  ve Vakfın diğer  projelerine   Halkbankın  katkıda bulunabileceğini  ifade etmiştir.