+90 (0212) 233 21 07       info@iav.org.tr
  EN

5. Prof. Dr. M. Orhan Dikmen Araştırma Yarışması ve 10. Ünal Aysal Tez Değerlendirme Yarışması Ödül Töreni ile Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş'ın konuşmacı olarak katıldığı konferans 13 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirildi

Vakfımızın koordinasyonunda, Sayın Ünal Aysal’ın desteği ile bu yıl 10.’su düzenlenen “İktisadi Araştırmalar Vakfı –Ünal Aysal  Tez Değerlendirme Yarışması”nın ödül töreni 13 Şubat 2015 tarihinde Güneş Sigorta  toplantı salonunda gerçekleştirildi.

 İktisadi Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr Ahmet İncekara’nın açılış konuşmasını takiben söz alan, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan Erdem Bey konuşmasına, böyle bir yarışmanın düzenlenmesinin çok önemli olduğunu, yarışmaya destek veren Sayın Ünal Aysal Beyefendiye ve yarışma organizatörlüğünü üstlenen İktisadi Araştırmalar Vakfı Yönetimine teşekkür ederek başladı.

Bakan Türkiye’nin 2023 vizyonu kapsamında orta ve yüksek eğitimde ulaşılmak istenen hedefleri, politikaları ve uygulamaları hakkında katılımcıları bilgilendirdikten sonra katılımcılar tarafından gelen sorulara yanıt verdi.

Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Yüksek Eğitimde Globalleşme ve Türkiye” konferansı Bakan Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdürü ve toplantıya katılanlar tarafından ilgi ile izlenmiştir.

10. “İktisadi Araştırmalar Vakfı –Ünal Aysal Tez Değerlendirme Yarışması” çerçevesinde Doktora ve Master dalında ödül kazananlara ve 5. Prof. Dr. M. Orhan Dikmen Araştırma Yarışmasında dereceye girenlerin plaket ve ödülleri, Bakan Yardımcısı  Sayın Orhan Erdem İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Muammer Yıldız, Vakıf Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara ve Prof. Dr. Tunç Erem tarafından verildi.