+90 (0212) 233 21 07       info@iav.org.tr
  EN

“Türkiye-Sırbistan Ekonomik İlişkilerin Geliştirilmesi” sempozyumu 3 Aralık 2014 tarihinde Belgrat'ta gerçekleşecek

katılım için son başvuru 10 Kasım 2014

 
 

İktisadi Araştırmalar Vakfı (İAV), Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği  Derneği (UKİD) ile birlikte 3 Aralık 2014 tarihinde Belgrat'ta

“Türkiye-Sırbistan Ekonomik İlişkilerin Geliştirilmesi”Sempozyumu düzenliyor.

1962 yılında kurulmuş olan İktisadi Araştırmalar Vakfı (İAV), 52 yıldır yurtiçi ve yurtdışında faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Yurtdışında Paris, Bakü, Bükreş, Sofya, Hartum, Kıbrıs, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ’da seminer /sempozyum / konferans gerçekleştirmiş olan İAV, 2014 yılı itibariyle Balkan Ülkeleri ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi yönündeki sempozyum çalışmalarını hızlandırmıştır.

İAV, proje paydaşımız, Uluslararası Kalkınma Ve İşbirliği Derneği ile  Belgrat’ta “Türkiye-Sırbistan Ekonomik İlişkilerin Geliştirilmesi”  konulu bir sempozyum düzenleyecektir.

3 Aralık  2014 Çarşamba günü  Belgrat METROPOL  otelde  yapılacak bu  toplantının asıl amacı, özellikle Sırbistan’da iş yapmak isteyen Türk yatırımcılarına ve Türkiye’de iş yapmak isteyen Sırp  iş adamlarına  iki ülkenin yatırım ortamı, hukuki kriterleri, teşvik  uygulamaları ve öncelikli  sektörler hakkında  ayrıntılı bilgi vermektir.

Sempozyuma Türkiye ve Sırbistan’dan  Bakan/Müsteşar/Ticari Müşavir ve temsilcileri ile bilim insanları, iş adamları her iki ülkenin potansiyel işbirliği, fırsatları ve tehditlerini dile getirerek Ülkelerarası Ticari İlişkilerin Geliştirilmesine yönelik görüş ve düşüncelerini katılımcılarla paylaşacaklardır.

Sırbistan’da yatırım alanları çoktur. Tekstil, turizm, gıda, tarım, inşaat, enerji, IT, otomotiv, sektörleri, kağıt sanayi, inşaat ve alt yapı çalışmaları Sırbistan’da yatırım/ticaret yapmak isteyen   Türk işadamları  için bir fırsat olabilecektir.

Sempozyumda konuşma dili Türkçe ve Sırpça olup  simültane tercüme yapılacaktır.

Sempozyumun bir diğer özelliği de, toplantıya katılan Türk ve Sırp  iş adamlarının, bakan/bürokrat ve diğer konuşmacılara soru sorabilme ve sorunlarını dile getirebilme fırsatı bulmaları  ve bu sorunların  çözümüne yönelik de   öneri getirebilmeleridir.

Bu toplantıya katılmak isteyen birey / kuruluşların en geç  10 KASIM 2014 tarihine kadar  0212 233 21 07 nolu telefonla başvurmaları veyainfo@iav.org.tr adresine  mail  atmalarını rica ederiz.